O zakładzie

Powiatowy Zakład Transportu powołano Uchwałą Rady Powiatu Opatowskiego nr XII.54.2019 z dnia 19.08.2019 roku. Głównym celem Zakładu Transportu była likwidacja „białych plam” komunikacyjnych. Pierwszy kurs na linii autobusowej odbył się 01.09. 2019r. Od tamtej pory zakład utworzył 34 linie autobusowe.

Wykonujemy przewozy w zakresie lokalnego transportu publicznego oraz przewozy okazjonalne. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszej społeczności. Jako jedyni utworzyliśmy linię komunikacyjną do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Zakład realizuje także zadania w zakresie zapewnienia dowozu placówkom przyjętym do realizacji na podstawie porozumień samorządowych.

Obecnie nasi wykwalifikowani kierowcy pokonują na trasach ponad 50 tysięcy kilometrów miesięcznie. Zatrzymują się na ponad 750 przystankach autobusowych. Cechuje nas nowoczesność, posiadamy dwa eko przystanki. W naszej flocie 4 z 8 autobusów to najnowsze auta które spełniają najwyższe standardy przewozu osób. Jeden z nich przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. PZT w Opatowie to ważna społecznie inicjatywa. Pozwala mieszkańcom na sprawny dojazd do różnych miejsc w naszym powiecie oraz powiatach sąsiadujących.

Skip to content